
Bas van Strawies vertelt:
Rietjes worden al zo’n 5000 jaar lang gebruikt. Maar de duurzame Strawies zijn pas in 2020 geboren. Een strawie is een herbruikbaar rietje wat de harten van vele
Nederlanders probeert te veroveren. Aan het roer van Strawies staat Bas, 18 jaar met alleen nog een schooldiploma op zak. Wat motiveert hem om dit te doen?
“Na m’n middelbare school afgerond te hebben, ben ik naar Australië geweest”, vertelt Bas. “Sommige dingen zijn daar anders dan hier. Een ding dat me opviel is dat veel gezinnen een setje herbruikbare rietjes in de bestekla hadden liggen. In Nederland had ik die nog niet gezien.”
Na thuiskomst kwam hij erachter waarom dat zo was. “Ik dook in de boeken en kwam erachter hoeveel dierenleed plastic rietjes veroorzaken. Iets wat mij bijzonder raakte was een video van wetenschappers voor de kust van Costa Rica. Zij ontdekten een plastic rietje dat vast zat in het neuskanaal van zeeschildpad. Toen brak m’n dierenhart... Dat was de aanleiding om Strawies te starten.”
Strawies kwam begin dit jaar met roestvrij stalen rietjes als een duurzaam alternatief voor de plastic variant. “Het grote voordeel van Strawies is dat ze naast herbruikbaar, ook recyclebaar zijn. Roestvrij staal is zelfs een van de meest gerecyclede grondstoffen”, vertelt Bas. “Dat is wel anders dan bij kartonnen rietjes, die kunnen lang niet altijd gerecycled worden en zijn ook niet herbruikbaar.”
Bas hoopt dat cafés en restaurants daarom willen overstappen op metalen rietjes. “Net zoals mes en vork, die worden meestal ook gemaakt van roestvrij staal”
Een sterke motivatie achter Strawies is het contact met klanten. “Ik krijg regelmatig support van mensen die ik helemaal niet ken. Laatst was er iemand die ons promootte bij zijn 17.000 volgers, zonder dat we contact met hem hadden gehad. Ook veel klanten delen foto’s van hun Strawies op Instagram. Dat is gaaf en het motiveert me om door te gaan.”
“Toen ik via de webshop het eerste setje met herbruikbare rietjes verkocht sprong ik een gat in de lucht. Niet veel later volgde de eerste zakelijke klant. Dat zijn kleine momenten waar je als ondernemer veel energie uit kunt halen.”
Wil je ook een duurzaam rietje scoren?
Als eerlijke shopper krijg je 10% korting met de kortingscode EerlijkWinkelen10.
Wil jij ook vertellen waarom je doet wat je doet, en is jouw Eerlijke (web)winkel of horecazaak aangesloten bij EerlijkWinkelen? Stuur een mailtje naar info@eerlijkwinkelen.nl en wie weet staat jouw gastblog binnenkort hier online.
Fotocredits: Mitchel Lensink
LOCAL BIRDS
Eerlijk Winkelen is overgenomen voor Local Birds. Net als Eerlijk Winkelen verzameld Local Birds de beste duurzame lokale bedrijven van Nederland. bekijk onze website: www.localbirds.nl
Op Local Birds staan nog veel meer lokale, duurzame bedrijven en merken!
NIEUWSBRIEF
Met onze nieuwsbrief blijf je op de hoogte van interessante duurzame ontwikkelingen, kortingsacties en ander nieuws.